KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13095073
nr 1309 5073
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Blandteknik, Vinterlandskap med figurer. Signerad, daterad 1927,47x66 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 24 februari 2020
kl 18:17:49
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist